DESTİNASYONLARLa Luna'nın seyahat güzergahı, nefes kesen Türkiye kıyılarını keşfetmek için en iyi destinasyonlar olan Marmaris, Göcek, Bodrum, Datça koylarını içerir.
Bozulmamış doğa ve turkuaz denizin arasında, ormanlık alanların neredeyse pırıl pırıl su kenarına ulaştığı yerde, kendinizi Türkiye'deki birçok deniz yaşamının doğal manzaralarına hayran kalırken bulacaksınız.

Gökova Koyu

 • Bodrum ve Datça yarımadası arasında yer alan Gökova Körfezi, görenlerin yeryüzü cenneti olarak nitelendirdiği bir yerdir.
 • Gökova Koyu, çam kokulu ormanları, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla gözde tur rotalarından biridir.

Adaboğazı Koyu

 • Adaboğazı Koyu, nadide güzellikleri ile bakir bir cennet yeridir. Berrak denizinde, eşsiz manzaraya karşı yüzmek paha biçilmez bir deneyim sağlar.
 • Pırıl pırıl Ege denizinin doğal güzelliklerinin Bodrum'daki yansıması olan Adaboğazı ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Kamelya Adası

 • Antik çağda yerleşim yeri olan Kamelya adası yüzlerce yıllık zeytin ağaçları, tarihi manastırı ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Denizdeki balıkları yakından görmek isteyen dalış tutkunları, mutlaka gözlük ve şnorkel ile buraya gelmeli ve denizin muhteşem derinliklerini keşfetmelidir. Selimiye köyüne 1 mil uzaklıktadır.

Sedir Adası

 • Yabancılar Sedir Adası'nı Kleopatra Adası olarak bilir. Adını bir zamanlar adada yetişen sedir ağaçlarının bolluğundan almıştır. Marmaris'e 16 kilometre uzaklıktaki adadaki her koy görmeye değer fakat Kleopatra Plajı görülmesi gereken yerlerin başında gelir.
 • Efsaneye göre Kleopatra, bu kumları zamanında Kuzey Afrika'dan özel olarak getirtmiş ve kumlar günümüze kadar gelmiştir. Kumlar o kadar eşsiz ve özel ki, plajın çevresi devamlı korunmaktadır.

Kelebekler Vadisi

 • Türkiye'nin en ünlü koylarından biri olan Kelebekler Vadisi Ölüdeniz'e 9 km uzaklıktadır. Karadan ulaşımın olmadığı 350 metre yüksekliğindeki dağları ile bakir bir doğadır. Çok sayıda kelebek çeşidi bulunan vadide endemik kelebekler kategorisinde birinci derece sit alanı ilan edilmiştir. Vadideki nadir kelebekler görmek için biraz daha ileri gidecek ve göreceğiniz manzara buna değecektir. Vadide Akdeniz'e dökülen 50 m yüksekliğinde bir şelale bulunmaktadır.

Ölüdeniz

 • Fethiye'nin dünyaca ünlü plajı Ölüdeniz, sürekli olarak dünyanın en güzel plajları arasında yer almaktadır. Yeşil ve mavinin buluştuğu bir doğa harikası olan Ölüdeniz'in adı, suyunun çarşaf gibi pürüzsüz olmasından geliyor. Tatilinizi berrak denizlerde yüzerek, su sporları veya yamaç paraşütü yaparak – ya da sadece etrafın keyfini çıkararak geçirmek istiyorsanız Ölüdeniz'i rotanıza eklemelisiniz.

Lindos Koyu

 • Çam ağaçlarıyla çevrili pitoresk bir manzaraya sahip olan Lindos Koyu, Hisarönü Körfezi yakınında bulunan bir doğa harikasıdır. Koy Datça'nın doğusunda yer almaktadır. Kara erişiminin olmaması körfezi daha çekici kılıyor. Tüm gününüzü masmavi denizlerde yüzerek, güneşin tadını çıkararak ve sık çam ormanlarının oksijenini soluyarak geçirmek, yaşadığınız büyük şehirlerin sıkıcı ve tozlarından uzaklaşıp ruhunuzu dinlendirerek vakit geçirmek istiyorsanız, Lindos Koyu tatil planınıza eklenmeli.

Akvaryum Koyu

 • Didim'in en berrak ve en temiz denize sahip koylarından Akvaryum Koyu ve Plajı, deniz sevenlerin uğrak noktalarından biridir. Akvaryum koyunda denizin dibininin görünmesinden adını alan Akvaryum koyu’nda yüzerken çeşitli balıkları gözlemleyebilir, su altı bitki örtüsü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Akvaryum Koyu, mavinin ve yeşilin buluştuğu eşsiz bir görselliğe sahip etkileyici bir koy. Ağaçların ardından oluşan kumsalda yüzebilir, sessiz ve huzurlu bir ortamda doğal bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dirsekbükü koyu

 • Hisarönü Körfezi'nin güneybatısında yer alan Hisarönü Dirsekbükü Koyu, Marmaris'in en korunaklı ve en büyük koylarından biridir. Ağıl Burnu’nun hemen güneyinde yer alan koy batıya doğru çizme şeklinde devam eder. Karadan ulaşımı olmayan koy o kadar bakir ve sakin ki kuş ve dalga seslerinden başka bir ses duymak imkansızdır. Koyun güney tarafındaki kumsalda gün boyu güneşlenip güneşin tadını çıkarabilir, ardından masmavi sularda serinleyebilirsiniz.

Sarsala Koyu

 • Dalaman'a 15 km uzaklıkta bulunan Sarsala Koyu doğal güzellikleri, turkuaz renkli denizi ve ince kumlu plajı ile görenlerin gözdesi haline geliyor. Koyda yerleşim alanı olmadığı için günübirlik geziler düzenleniyor. Koy oldukça korunaklı, ayrıca sıcacık bir suyu var ki bazı yıllarda şubat ayında bile denize girmek mümkün oluyor. Sakinliği, sessizliği ve barınma olanakları başlı başına teknelerin uğrak noktası olma sebebidir.